Vārds Parašurāma burtiski nozīmē ‘’Rāma ar cirvi’’. Parašurāma bija Kunga Nārājana sestais iemiesojums un leģendārs Šaivizma skolotājs. Viņš tiek attēlots kā kareivīgs, askēts šramanis ar kara cirvi labajā rokā un tiek pieminēts Purānā, Mahabharātā un Rāmajanā.
Kopš mazotnes Parašurāma izrādīja interesi apgūt loka šaušanu. Būdams dedzīgs Šivas bhakta, viņš devās uz Himalajiem veikt tapasju, lai no Šivas saņemtu svētību un iegūtu loka šaušanas prasmes. Kungs Šiva bija ļoti apmierināts ar Šrī Parašurāmas nodošanos un dāvāja viņam daudzus dievišķus ieročus, starp kuriem bija arī neiznīcināmais cirvis – Parašu, kā arī mācīja Parašurāmam cīņas mākslu un kara vadīšanas mākslu. Tiek uzskatīts, ka Parašurāmas mērķis bija atbrīvot pasauli no valdnieku apspiešanas – karotājiem un valdniekiem, kuri ir nogājuši no Dharmas ceļa un zaudējuši cieņu pret brahmanisko kultūru.
Akšaja Tritja ir ir viena no vislabvēlīgākajām gada dienām. “Akshaya” sanskritā nozīmē “neiznīcināms, neuzvarams”, “tritya” – trešā Mēness diena (tithi), kas ir labvēlīga jebkuram jaunam iesākumam. Šī diena ir ļoti laba – īpaši garīgiem centieniem, rituālu veikšanai, ziedojumiem. Šajā dienā gan Saule, gan Mēness atrodas sava vislielākā spēka punktos – eksaltācijas zīmēs. Ja vēlaties atbrīvot sevi no sliktiem ieradumiem, piepildīt savu dzīvi ar dziļāku jēgu — šī ir labākā diena.