DARŠANS
PERSONISKA SVĒTĪBA

Vārds “Daršans” nozīmē redzēt un būt Dievišķā ieraudzītam. Daršana saņemšana no pilnībā Dievrealizēta Meistara, kurš dzīvo pastāvīgā vienotībā ar Dievišķo ir reta un ļoti īpaša iespēja. Turklāt Paramahamsa Višvanandas daršans ir personiska pieredze, kuru nedrīkst palaist garām.

‘Daršana sniegšanas brīdī, kad es skatos uz tavu dvēseli, es redzu tavu patieso Esību. Es redzu skaistumu, kurš mīt tevī. Un es vēlos, lai tu to saskati un pats apzinies.’

Paramahamsa Višvananda

KAS IR DARŠANS?

Daršans nozīmē ‘Dievišķais redzējums’: skatīt Dievišķo un būt Dievišķā ieraudzītam. Daršana saņemšana no pilnībā Dievrealizēta Meistara, kurš atrodas pastāvīgā savienībā ar Dievišķo, ir rets un ļoti īpašs dārgums, kuru nedrīkst palaist garām.

Pats Daršana brīdis ir unikāls: tas ir tikai starp tevi un Viņu. Skatoties tavās acīs, Paramahamsa Višvananda izlej pār tevi Dievišķo Mīlestību. Viņš bieži saka, ka Daršana laikā Viņš attīra mūsu dvēseles spoguli no putekļiem un netīrumiem, lai jūs varētu arvien vairāk un vairāk atspoguļot Dieva gaismu. Katrs saņem ko atšķirīgu, tieši viņam paredzētu.

IZSAKI PATEICĪBU

Daršana svētība ir nenovērtējama, un Meistari to vienmēr dāvā bez maksas.

Paramahamsa Višvananda savus daršanus ikvienam nesavtīgi dāvā bez maksas, tomēr dakšina vienmēr tiek augstu novērtēta. Dakšina ir finansiāla dāvana, ko sniedzam garīgam Skolotājam pateicībā par svētību. Tā ir labprātīga dāvana un nav obligāta.

Ar mīlestību sniedzot Dakšinu, negaidot neko par to pretī un neizjūtot pienākumu maksāt, saņemam visu, ko Meistara svētība sniedz.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

u

Kāds ir daršana mērķis?

Paramahamsa Višvananda bieži saka, ka daršana laikā Viņš attīra mūsu dvēseles spoguli no putekļiem un netīrumiem, lai mēs aizvien vairāk spētu atstarot Dieva gaismu.
u

Kas man ir jādara daršana laikā?

Daršana laikā tev nekas nav jādara, ja nu jāizbauda šis mirklis. Tas ir laiks vienīgi pieredzei.

u

Ko gūstu no daršana?

Katrs gūst ko atšķirīgu, tieši to, kas nepieciešams. Kādam tā ir svētība. Kādam tā ir transformācija, un kādam citam – dziedināšana, taču svarīgākais – tā ir dalīšanās Mīlestībā.
u

Kā man vajadzētu ģērbties?

Daršans ir svinīgs pasākums; ieteicams vilkt košu, bet pieticīgu apģērbu. Neaizmirstiet, ka jūs gatavojaties satikt Dievišķo, tāpēc, lūdzu, ģērbieties skaisti. Tradicionālais indiešu apģērbs ir ieteicams, bet ne obligāts. Sievietes parasti velk garus svārkus un krekliņus ar mazu dekoltē izgriezumu. Vīrieši velk bikses un kreklu/T-kreklu. Šorti, šauras bikses, īsi T-krekli šim pasākumam nav piemēroti.
u

Kādām sajūtām ir jābūt?

Katrs daršans ir jauna pieredze. Katram šī pieredze tajā brīdī ir unikāla. Neatkarīgi no tā, vai jūti ko svarīgu vai vispār neko nejūti, kaut kas dziļi tevī tiek aizskarts, apzinies to vai nē.
u

Kurš var apmeklēt daršanu?

Daršans ir atvērts ikvienam, bez ierobežojumiem. Aicināti tiek visi neatkarīgi no piederības ticībai vai tradīcijai. Svētības saņemšana ir bezmaksas, tomēr būsim pateicīgi par ziedojumiem.